BOWARTO Z INTRĄ – HISTORIA POCZĄTKÓW…

Agata i Jola (współpracowniczki INTRY, założycielki BoWarto):

Każda historia ma rzeczywiście swój początek – nasza droga z trenerstwem rozpoczęła się kilkanaście lat temu, była ważnym wydarzeniem nie tylko zawodowym, ale przede wszystkim osobistym. Kiedy przed laty kończyłyśmy studia psychologiczne i zastanawiałyśmy się nad co – jako świeżo upieczone psycholożki chciałybyśmy robić najbardziej – pojawiła się INTRA, kameralne miejsce na Lipowej (dawna siedziba INTRY), dzięki któremu poczułyśmy, co to znaczy tak naprawdę pracować z ludźmi.

Ośrodek mieścił się w małym budynku na Powiślu, od progu słychać było rozmawiających ludzi, stłoczonych najczęściej w małej kuchence, gdzie nieustannie gotowała się woda na herbatę.

Dziś Intra to przestronne miejsce na Bielanach – wciąż jednak pełne ludzi i atmosfery, która się nie zmieniła.

Naszą przygodę trenerską rozpoczęłyśmy od treningu interpersonalnego, który był wstępem do Szkoły Trenerów. Wspominamy dzisiaj ten pierwszy trening z nostalgią i pamięcią swojego zdziwienia, że można w taki sposób doświadczać bycia z ludźmi. Pamiętamy też swój lęk, czy otwieranie się na innych i zaufanie rzeczywiście mają sens – oswajałyśmy powoli tę bezpieczną, ale nieznaną, niezwykłą rzeczywistość.

W trakcie Szkoły, a także i później kiedy zaczęłyśmy staż oraz praktyki w Intrze i pod okiem Mistrzów uczyłyśmy się trenerstwa – wielokrotnie towarzyszyła nam myśl, że nie ma znaczenie gdzie pracują ludzie, których szkolimy – czy to jest szkoła, korporacja, mała firma rodzinna, czy też uczelnia – kontakt i relacja z drugim człowiekiem są tak samo ważne. To chyba najcenniejsze wyposażenie jakie dała nam Intra – wartości. Do tej pory w swojej pracy przede wszystkim widzimy człowieka – stosujemy różne narzędzia, , wykorzystujemy nowoczesne technologie, ale ludzie są nieodmiennie dla nas na pierwszym miejscu. Szacunek do nich, do ich indywidualności, wolności i przestrzeni do własnych decyzji.

Współpracujemy z INTRĄ od lat – to miejsce z którego wyrosłyśmy. Jednocześnie pojawiła się w nas tęsknota za zabudowaniem własnej przestrzeni, miejsca, które będziemy tworzyć same jako ukształtowane już trenerki – z tej tęsknoty i marzeń narodziło się BoWarto.

Współpracując od wielu lat z Intrą, dostałyśmy możliwość, która zdarza się rzadko – mogłyśmy uczyć sie od najlepszych, a teraz razem z nimi możemy tworzyć projekt idei treningu interpersonalnego. Ten projekt to powrót do naszych początków, do momentu, kiedy właśnie dzięki treningowi, odkryłyśmy co chcemy dalej robić, co jest dla nas ważne i kim chcemy być jako ludzie i jako trenerzy – być może dzięki treningom organizowanym i prowadzonym teraz przez nas, ktoś również będzie miał szansę na takie lub inne, ważne odkrycia.

Na takiej kontynuacji tej historii nam zależy.

NOTKI BIOGRAFICZNE TRENERÓW

Agata Kołodziejczyk-Stryjekagata
psychoterapeutka, trenerka II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, współwłaścicielka BoWarto, wieloletni współpracownik Ośrodka INTRA.

Pracuję od 11 lat, prowadząc terapię indywidualną osób dorosłych, a także psychoterapię par oraz grupową. Swoje doświadczenie trenerskie zdobywałam realizując projekty biznesowe (m.in dla: Instytutu Rozwoju Służb Społecznych, Akademii Medycznej, Mars Polska, Dalkii, Sanofi-Aventis, DaimlerChrlysler, Medicover, BPH, PKO S.A., Allianz Polska, Sage, Elkomtech S.A., Transition Technology, Gedeon Richter.), prowadząc zajęcia dla studentów psychologii (Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej), a przede wszystkim towarzysząc ludziom w rozwoju podczas treningów asertywności, antystresowych i interpersonalnych.

W pracy z przyjemnością i uwagą pomagam ludziom rozwijać ich potencjały, poznawać siebie samych, rozumieć trudności, których doświadczają, szanując ich wyjątkowość i wolność wyboru.

Poza pracą, którą bardzo lubię, chętnie śpiewam i piszę, spędzam czas w zaciszu domu z rodziną i przyjaciółmi oraz odbywam małe i duże podróże, ucząc się przy okazji języków obcych.

Jolanta Mieczkowska-Lutojola
psycholożka, trenerka Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, współwłaścicielka BoWarto, wieloletni współpracownik Ośrodka INTRA.

Od 2003 roku jestem trenerem. Duża część mojego doświadczenia związana jest z otwartymi warsztatami rozwojowymi oraz szkoleniami biznesowymi (miałam przyjemność pracować m.in. z: Elkomtech S.A., Transition Technology, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Wedel, Sanofi-Aventis, Jelfa, Netia, Mars Polska, Ochnik, Mary Kay, Allianz Polska, Sage, Służba Więzienna, Instytut Rozwoju Służb Społecznych, MKiDN, OnBoard). W związku z tym wiem i rozumiem jak duże znaczenie mają umiejętności interpersonalne dla pracy w organizacjach.

Bardzo cenię sobie działalność dydaktyczną – prowadzę zajęcia w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej) oraz wspieram studentów szkół trenerskich w odkrywaniu zawodu trenera.

Ważne jest dla mnie aby bezpiecznie towarzyszyć uczestnikom warsztatów i treningów w doświadczaniu siebie, w przykładaniu do siebie nowych metod, umiejętności i sprawdzaniu jak mogą one wpłynąć na jakość ich życia.

Joanna Kosmala

psychoterapeutka ,trener warsztatu psychologicznego i treningu interpersonalnego (trener II stopnia PTP). Prowadzę warsztaty psychoedukacyjne dla dorosłych, treningi, grupy rozwojowe dla kobiet, grupy wsparcia. Jako psychoterapeutka prowadzę terapię indywidualną i grupową. Pracuję w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej „Intra” oraz w Ośrodku „Ogrody Zmian” w Warszawie. W Ośrodku Intra zajmuje się też edukacją przyszłych trenerów treningu interpersonalnego i przyszłych psychoterapeutów w ramach Studium Treningu Interpersonalnego, Szkoły Psychoterapii oraz Kursu Pomocy Psychologicznej.

Naprawdę wierzę w moc osobistego rozwoju, zarówno własnego jak i moich Klientów; wciąż z pasja wspomagam w rozwoju innych. Jestem optymistką, która mocno stąpa po ziemi (co się nie wyklucza, ale czasem wymaga pracy nad utrzymaniem równowagi). Prywatnie (spełniająca się) żona Krzysztofa, mama Kuby i Weroniki, a także (trochę) Kasi i Jędrka, babcia Wojtka, Alusi i Michałka… z nadzieją. Zapalona wytwórczyni nalewek i przetworów na zimę. Wciąż uczę się „nicnierobienia”.

Basia Kowalewskabasia
psycholog, wieloletni współpracownik Ośrodka INTRA.

Jestem psychologiem, od 12 lat pracuję z ludźmi wspierając ich w rozwoju osobistym. Prowadzę rozwojowe zajęcia grupowe, warsztaty psychologiczne, treningi interpersonalne, szkolę trenerów pomagając im odkrywać i doskonalić własną drogę trenerską. Pracuję także jako psychoterapeutka w szpitalu psychiatrycznym i uczestniczę w psychoterapeutycznym programie licencyjnym psychologii zorientowanej na proces.

Wiedzę i doświadczenie psychologiczne wykorzystuję także w biznesie pracując z zespołami i organizacjami – prowadzę szkolenia i konsultacje wprowadzając autorskie metody wspierające rozwój ludzi i realizację celów biznesowych. Miałam/mam przyjemność współpracować m.in. z Daimler Chrysler, Sanofi Aventis, Allianz Polska, Wolters Kluwer Polska, Bricoman, Catman Group, Effectiveness, IRSS, PAFW, SWPS, SGH.

Uważam, że każde doświadczenie indywidualne, grupowe czy organizacyjne może być źródłem nowych możliwości i impulsem do zmiany. W swojej pracy z ciekawością i uznaniem towarzyszę innym w odkrywaniu tych możliwości, eksplorowaniu nowych sposobów bycia i osiąganiu satysfakcji i spełnienia.

Fascynują mnie sny, baśnie, mity i historie opowiadane przez ludzi. Uwielbiam kocie ścieżki i kontakt z naturą.

KONTAKT

BoWarto Sp. z o.o.
ul. Zdziarska 60C,
03-289 Warszawa
tel. 506 101 125
e-mail: biuro@bowarto.com

NIP: 5242853312
REGON: 369543660

Konto: ING BANK ŚLĄSKI:
50 1050 1025 1000 0090 8032 9239

ZADAJ NAM PYTANIE

Imię i nazwisko (wymagane)

E-mail (wymagane)

Telefon kontaktowy

Wiadomość

Wyślij kopię wiadomości na Twój adres e-mail.


Podane przez Ciebie w formularzu dane zostaną wykorzystane wyłącznie w celu kontaktu zwrotnego, a ich administratorem będzie BoWarto Sp. z o.o. NIP 5242853312 i Bo.Warto Sp. z o.o. NIP: 1182026743. Treść korespondencji może podlegać archiwizacji. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności.